VIDEO: S-a deschis Târgul Mărțișorului handmade

Casa de Cultură din Odobești a deschis azi Târgului Mărțișorului handmade, ediția a II-a. La ediția din acest an au participat copiii de la Grădiniţa nr. 1, Liceul Teoretic ”Duiliu Zamfirescu”, Liceul Tehnologic, Clubul „Femina”, Clubul de lectură şi creaţie ”Prietenii cărţii”, Clubul copiilor și C.I.T.O. De asemenea, în așteptarea primăverii au venit și copii de la Clubul „Împreună” din Garoafa, Centrul de zi „Dănuţ” din Broșteni și creatori independenți din județ.

Primarul orașului Odobești Daniel Nicolaș i-a încurajat pe cei mici, dar și pe cei mai experimentați și a cumpărat de la fiecare stand câte un mărțișor. „Ceea ce mă bucură cel mai mult este faptul că a crescut târgul nostru. Anul acesta avem toate grădinițele din oraș, școlile, Liceul Tehnologic, Liceul Teoretic, CITO unde sunt trei centre. Am văzut-o pe doamna Norocea de la Centrul „Dănuț“, Clubul „Femina“ și de la Garoafa. Încet, încet devenim un centru regional“, a spus primarul Daniel Nicolaș.