Lista solicitantilor de locuinte sociale

posted in: Uncategorized | 2

Primaria Odobesti deruleaza cel mai amplu proiect de construire de locuinte in Cartierul Sturza. Prin Programul Guvernamental se vor construi un numar de 280 unitati locative, astfel:

• Locuinte sociale 156 unitati locative
  • Locuinte ANL 60 unitati locative
  • Locuinte pentru chiriasii evacuati si locuinte de necesitate 64 unitati locative

Astfel, se estimeaza ca in urmatorii doi ani sa fie date in folosinta un numar total de 280 de locuinte.

In sedinta ordinara din luna ianuarie 2019, Consiliul Local Odobesti a stabilit ordinea de prioritati privind repartizarea locuintelor sociale. Primele 60 de unitati locative se vor distribui conform listei, pe parcursul lunii martie. Afisam mai jos lista de prioritati si criteriile in baza carora s-a stabilit punctajul, asfel incat fiecare persoana sa isi poata verifica modul in care i s-a stabilit de catre Comisie acest punctaj.

Lista solicitantilor

Criteriile

2 Responses

• Primaria Odobesti