Odobeștenii, chemați să contribuie la strategia de dezvoltare a orașului

posted in: Stiri si Noutati | 0

Primarul orașului Odobești, Daniel Nicolaș, i-a invitat pe odobeșteni să vină cu idei care să ducă la creionarea strategiei de dezvoltare a orașului.

„Începem să creionăm strategia de dezvoltare a orașului Odobești pentru perioada 2021-2030. Este momentul în care am nevoie de voi mai mult ca niciodată, am nevoie de ideile voastre, de dorințele voastre, de ceea ce credeți că e nevoie pentru comunitatea noastră, pentru familiile noastre, pentru ca viața noastră să fie mai bună, mai frumoasă, pentru ca viitorul nostru, al copiilor, al tinerilor, al părinților sau bunicilor noștri să fie plin de împlinire si de speranță! Vă chem alături de mine ca împreună să hotărâm ceea ce trebuie construit sau dezvoltat în orașul nostru, să găsim cele mai bune idei sau cele mai interesante activități care sa fie aplicate și derulate în comunitatea noastră astfel încât să creștem nivelul de trai al concetățenilor noștri. Aștept să îmi transmiteți sugestiile voastre, vă rog sa intrați într-un dialog interactiv pe site-ul oficial al primăriei, pe pagina de facebook a primăriei Odobești sau pe cea a primarului orașului. Împreună creionăm viitorul!”, a scris primarul Daniel Nicolaș pe pagina sa de Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *